انتشار کتاب عکس حسینیه ایران با حمایت خانه فرهنگ صدوقی

در مراسمی کتاب عکس حسینیه ایران با حمایت خانه فرهنگ صدوقی در یزد رونمایی شد.  

مسئول دبیرخانه بین المللی یزد حسینیه ایران در مراسم رونمایی از این کتاب با اشاره به اینکه باید عزاداری های یزد در قالب هنر به مردم دنیا معرفی شوند، اظهار داشت: کتاب عکس حسینیه ایران مراسم عزاداری یزد را به جهانیان معرفی می کند.

سیدحسن حسینی با بیان اینکه حسینیه ایران با هنر آغاز به کار کرده است، بیان داشت: لازم است برای ترویج فرهنگ دینی و اسلامی با ابزار هنر گام های بلندی برداریم.

وی با اشاره به اینکه قرار نیست حسینیه ایران فقط به عزاداری ها بپردازد، تاکید کرد: این دبیرخانه تلاش می کند الگوهایی برای جشن و شادی مردم تعریف کند.

مسئول دبیرخانه بین المللی یزد حسینیه ایران با بیان اینکه این کتاب با ۱۴۰ عکس از مراسم های سراسر استان و با همکاری خانه فرهنگ صدوقی به چاپ رسیده است، عنوان کرد: امیدواریم هر سال شاهد چاپ های مختلفی از این کتاب باشیم.

حسینی با اشاره به ضرورت معرفی عزاداری های یزد در قالب هنر به مردم ایران و دیگر کشورها افزود: در دستور کار است که این کتاب در آینده با توضیح و ترجمه انگلیسی چاپ شود و در اختیار علاقمندان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر پرهزینه ترین جشن های یزد را هیئت های سینه زنی برگزار می کنند، تصریح کرد: جشن های یزد، محتوا ندارند به گونه ای که مجسمه های نیمه شعبان، هیچ ارتباطی با امام زمان (عج) ندارند.

وی افزود: دبیرخانه بین المللی آمادگی دارد که با همکاری هیت های عزاداری و هنرمندان بتواند در زمینه جشن ها گام های بزرگی بردارد.

حسینی در بخش دیگری از سخنان خود به سایت حسینیه ایران اشاره کرد و گفت: این سایت که در ماه محرم روزانه بیش از ۱۰ هزار بازدید داشت، شامل بخش های مختلفی از جمله نوحه های صوتی و نوحه های تصویری است که فرهنگ غنی مردم دارالعباده را به دنیا نشان می دهد.

وی، ایجاد موزه بین المللی امام حسین (ع) و تصویربرداری و مستند سازی پیرغلامان را از اقدامات در دستور کار این دبیرخانه دانست و اظهار کرد: در حال حاضر مستند ۲۵ نفر از پیرغلامان تصویربرداری شده که امیدواریم بتوانیم آنها را برای همیشه ماندگار کرده و عزاداری ها را به نسل بعد انتقال دهیم.

گفتنی است این کتاب با حمایت خانه فرهنگ صدوقی چاپ و منتشر شده است

 

منبع خبر:

اخبار مرتبط